True Story

Yıl 2050…

30-40 yıl öncesine kadar insan hayatını kolaylaştırmak amacıyla çıkılan yolda beklenmedik bir sonla karşı karşıyayız. Gücünü, aklını ve birçok hareket kabiliyetini insandan alan yapay zekâ, artık biz insanlardan daha güçlü, daha akıllı ve hatta dünyanın yönetimine sahip.

Yapay zekânın, biz insanların önüne geçmesine ve hatta bizleri yönetmesine sebep olacak birçok durum söz konusu. Fakat en önemli etken; yakın geçmişimizde unicorn olmayı başaran ancak şimdilerde hayatta kalabilen şirketlerin sayısının oldukça az olması. Bu başarıyı sürdürebilir bir şekilde devam ettiren şirketlerin ortak özelliği; 2010’lu yıllarda blockchain teknolojisini dikkate almaları ve bu teknolojiyi benimsemeleri, blockchain teknolojisi ile proje geliştirmeleri.

Tümüyle insan formunu alan yapay zekâ, insanlar gibi düşünme sistemine sahip. Öyle ki bu durum bizler gibi sosyal haklara sahip olmalarına kadar uzanıyor. Bizler gibi hayal kurma yetisine sahip olan bu kolonilerin, artık bizlerden ayırt edilebilmesi de oldukça güç.

Tüm dünyanın kontrolü yapay zekâya aitken; bundan tam 28 yıl önce, 2022 yılında ortaya çıkan ve kendilerini “New Generation Community” olarak tanımlayan 100 lider yönetici, yapay zekâ karşısında geride kalmış insanlığı tekrar öncü kılmaya ve geçmişte olduğu gibi onlara yön vermeye söz vermiş insanlığın yegane neferleri…

   Geçmişe dön ve geleceğe adını yazdıracak toplulukta yerini al